Tu podaj tekst alternatywny
INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOJAZD DO MONTECASSINO:
Samolotem
Najbliższe porty lotnicze ROMA FIUMICINO i ROMA CIAMPINO Dalej dojazd pociągiem (detale dojazdu poniżej).
Istnieje możliwość wynajęcia auta z ROMA FIUMICINO oraz zorganizowania transportu busem.
Autem:
Z Rzymu (północy Włoch)
- Autostrada A1 ROMA – NAPOLI (płatna), po około godzinie zjazd na CASSINO
Z Neapolu (południa Włoch)
- Autostrada A1 ROMA – NAPOLI (płatna), po około 40 min. zjazd na CASSINO
Pociągiem
Z centrum Rzymu:
- ze stacji ROMA TERMINI (Dworzec Główny w Rzymie) należy wziąć pociąg do CASSINO (kierunek NAPOLI). Czas przejazdu trwa od 1,5 do 2 godzin, w zależności od pociągu. Koszt biletu ok. 8 EUR.
Z lotniska Fiumicino:
- z hali przylotów należy udać się na dworzec kolejowy FIUMICINO, który jest połączony z lotniskiem. Dojście do dworca nie zajmuje więcej niż 5 min. Należy kierować się zgodnie z piktogramami oznaczonymi symbolem TRENI (pociągi). Na stacji kolejowej FIUMICINO można wziąć pociąg:
LEONARDO EXPRES, który zabierze nas na stację ROMA TERMINI (dalsza podróż zgodnie z wcześniejszym opisem). Czas przejazdu ok. 30 min. Koszt biletu 14 EUR.
Pociąg kolei regionalnych do stacji ROMA OSTIENSE. Czas przejazdu ok. 30 min, koszt biletu 8 EUR. Następnie ze stacji Roma Ostiense można wziąć metro do stacji TERMINI (dalsza podróż zgodnie z wcześniejszym opisem)
Z lotniska Ciampino:
- ze stacji kolejowej w Ciampino należy wziąć pociąg do CASSINO (kierunek NAPOLI). Czas przejazdu 1,5 do 2 godzin, w zależności od pociągu. Koszt biletu ok. 7 EUR.
Autobusem
Przy dworcu kolejowym w Cassino znajduje się dworzec autobusowy, z którego kursuje autobus na Montecassino. Czas przejazdu ok. 30 min. Koszt biletu ok. 1,5 EUR.
Cassino - Montecassino (9:45, 12:00, 15:00)
Montecassino – Cassino (10:15, 12:45, 17:00)